Military Roll of Honor - Persian Gulf Era last updated 05/2017

IN MEMORIAM:

 

SGT ANDREW K. FARRAR, Jr.

 

 PFC PETER J. HANDIBODE

 

SSG JEFFREY E. MULLIN

 

HONOR ROLL:

ADAMS, KRISTOPHER

ADAMS, SEAN P.

AGNEW, BRIAN R.

AGNEW, JOSEPH G.

AHEARN, NEIL C.

AHL, PATRICK E.

ALDEN, PETER F.

ALMEDER, JUSTIN

ANDERSON, BRIAN C.

ANDERSON, JASON

ANDO, GREGORY R.

ATHANAS, CHRISTOPHER G.

ATHERTON, JOHN L.

AUSTIN, FRANCIS

BACH, JAMES R., JR.

BAKER, CHRISTOPHER R.

BAKER, ERIC R.

BAKER, MICHAEL W.

BALARAN, DONNIE

BALCHUNAS, KRISTINE A.

BANAGIS, TOMMY L.

BANUK, ANDREW J.

BANUK, JON E.

BARROS, TIANA P.

BARRY, BRANDON M.

BAUMEISTER, BRIAN

BERNARD, MATTHEW D.

BERRY, MELISSA M.

BERRY, ZACHARY M.

BEST, MICHAEL A.

BIANCHI, JENNIFER D.

BILEWSKI, HERBERT

BISHOP, KEVIN J.

BLACKWELL, DAVID T.

BLAIS, MICHAEL J.

BOEHM, GEOFFREY M.

BONNER, THOMAS J.

BORDEN, ROBERT J.

BORTH, KEVIN C.

BORTH, KEVIN D.

BOUCHER, JONATHAN J.

BOWEN, BRIAN J.

BRACKEN, DANIEL P.

BRETON, CHRISTOPHER

BRETON, GARRETT

BRIGHAM, JEFFREY D., Jr.

BROCHU, NICHOLAS J.

BRONNER, ALEXANDER P.

BROWNING, STEPHEN W.

BRUCE, ANDREW R.

BRUCE, NICHOLAS J.

BURGA, JOSE J.

BURNHAM, ELIZABETH

BURROWS, JOHN G.

BUSA, CHARLES T.

BUTLER, RYAN S.

BYALICK, JOSEPH

CALEDONIS, ERICK C.

CANALE, ALAN

CANNUCCI, BRIAN R.

CARITA, STEPHEN C.

CARLOW, CHRISTOPHER L.

CARLOW, EDMUND J.

CARNELL, MICHAEL J. II

CARNELL, SEAN

CARR, DAVID G.

CARUSO, JOHN P. JR

CARVALHO, KRISTIN L.

CASAVANT, BRETT T.

CASAVANT, RYAN R.

CASSIDY, DAVID G.

CAVALLO, ORLANDO N., Jr.

CHAMBERS, SCOTT E.

CHAPPELL, JUSTIN M.

CHESNA, MICHAEL C.

CHIAVAROLI, KRISTEN L.

CHIPMAN, DAVID G.

CHRISTMAS, GEOFREY D.

CHRISTOPHER, NICHOLAS J.

CICCHESE, MICHAEL W.

CLARK, DONALD J.

CLARK, MICHAEL J., Jr.

CLARK, THOMAS A.

CLEARY, THOMAS A.

COLE, MICHAEL D.

COLLETT, CHRISTOPHER J.

COLLETT, DAVID B.

COLLINS, JANE L.

COLLINS, PHILLIP B.

COLOMBI, EDWARD F.

COLOMBO, FERNANDO

CONCEPCION, HENRY A.

CONLON, ROBERT M.

CONNOLLY, CHRISTOPHER D.

CONNOLLY, KEVIN

COOK, AARON A.

CORCORAN, THOMAS

CORDNER, MARY K.

CORKREN, MICHAEL

CORNELL, AARON

CORNELL, KRISTIE L.

COSTELLO, KAREN A.

CROMWELL, ALFREDA H.

CROSS, MICHAEL J.

CROWLEY, JARRED W.

CROWLEY, JONATHAN E.

CRONIN, DENNIS

CULLEN, JASON R.

CULLEN, JOHN F.

CUMMINGS, BRIAN

CURRAN, PATRICK W.

CURTIS, FRANCIS C. Jr.

CUSHING, BRADFORD S.

CUSHING, DANIEL P.

CYRUS, ROBERT W.

DAKIN, COREY R.

DALTO, ROBERT R.

DALY, SCOTT C.

DARRIGO, GAIL MARY

DAVEY, MICHAEL P.

DAVIS, GERALD M.

DELORY, SARAH E.

DEMAYO, DAVID A.

DEMORAT, DAVID G., Jr.

DEMORAT, STEPHEN R.

DENNIS, BRENTON A.

DESMOND, JONATHAN M.

DETELLIS, NICHOLAS J.

DIAMOND, MICHAEL R.

DIXON, JAIME

DOHERTY, DANIELLE V.

 

DOHERTY, MICHAEL A.

DOHERTY, MICHAEL T.

DOHERTY, TIM B.

DONNELLY, JOSEPH P.

DOWD, CHRISTOPHER G.

DOWNING, TERRENCE E.

DOWN, CHRISTOPHER G.

DOYLE, JOHN F.

DOYLE, SEAN R.

DOYON, ROBERT E., III

DREW, MICHAEL T.

DREW, SCOTT

DRISCOLL, JOSEPH T., Jr.

DRYSDALE, VERNON E

DUGGAN, RONALD C.

DUNN, PETER I

EARLE, JOHN

ECKERT, ANTHONY B., Jr.

EDSALL, JASON K.

ELLISON, DAVID R.

EVANS, PATRICK

EVANS, RONALD J.

FAHEY, AMANDA J.

FAHEY, TIMOTHY E.

FARRAR, JASON M.

FASCI, WALTER

FAUNCE, GERALD R., Jr.

FELL, JOHN W.

FIORELLO, MICHAEL A.

FLANAGAN, WILLIAM, Jr.

    FLYNN, WALTER H. III

FOSTER, DAVID B.

FRANO, STEVEN F.

FREDERICO, GREGORY M.

FULLER, STEPHEN P.

FULTON, PETER G.

GAFFNEY, ROBERT W.

GALLAGHER, JAMES P.

GALLAGHER, JOHN

GALLAGHER, MARK P.

GARRETT, DANIEL J., Jr.

GATES, MICHAEL S.

GAVIN, JOSEPH H. II

GENDROLIS, JOSEPH M., Jr.

GIACHETTI, DANIEL J.

GILLEN, MARK P.

GINGRAS, THOMAS P.

GLYNN, DERRICK E.

GOGGIN, MATTHEW G.

GOGGIN, MICHAEL R.

GOODE, RICHARD A.

GOODRICH, ADAM D.

GRANT, JOHN P.

GRASSICK, ROBERT A.

GREGORY, RYAN J.

GUSTAFSON, STEPHEN

HALEY, PAUL R.

HALLSEN-HATHON, CHRISTINE

HALLSEN, ERIC F.

HANCOCK, EDWARD A.

HANIFAN, TIMOTHY A.

HANSEN, KAITLIN M.

HANSEN, KRISTEN M.

HARDING, MATTHEW

HARRIS, JOHN R.

HARRIS, WILLIAM C. III

HASKINS, SEAN C.

HASTIE, LAURA J.

HAYWARD, CHARLES W.

HAYWARD, WILLIAM D.

HAYWOOD, LISA L.

HICKEY, WILLIAM J.

HICKS, JOHN A.

HIGGINS, THOMAS J.

HILTON, MICHAEL

HIRTLE, LUKE W.

HODGES, NICHOLAS M.

HOITT, EDWARD D., Jr.

HOLBROOK, DEREK A.

HOLT, BENJAMIN R.

HOURIGAN, JANE A.

HOWE, ROBERT III

HOWES, DAVID M.

HOWIE, MICHAEL P.

HUBBARD, ERIC L.

HUBBARD, JOHN L., Jr.

HUBBARD, TIMOTHY J.

HUGHES, ALLEN

HUNT, GORDON R.

HUNT, MEGAN M.

HUNT, WILLIAM D.

IACOBACCI, MICHAEL J.

JENKINS, MARK L.

JENSEN, SCOTT A.

JOHANSEN, RICHARD O.

JOHNSON, RANDY

JOHNSON, ROBERT B. II

JONES, DENNIS T.

KALAFATAS, CHRISTOPHER M.

KANE, JASON P.

KANE, JOHN F.

KANE, PHILLIP M.

KEARNEY, STEPHEN J.

KEENAN, JOHN

KELLEHER, ALBERT J.

KELLEHER, JOSEPH

KELLEY, CHARLES E.

KELLY, JENNIFER

KENNEDY, MICHAEL L.

KENNEDY, PATRICK J.

KENNEDY, TIMOTHY E.

KING, SEAN R.

KINSMAN, WILLIAM J., IV

KITTERICK, JOSEPH P.

KLEIN, MARGARET DELUCA

KLINK, SEAN J.

KNEELAND, JAMES E.

KNUDSEN, TIMOTHY K.

KOE, ERIC C.

KYNE, DONALD A.

LAFFEY, PAUL L.

LAING, RASHAUN N.

LANG, MICHAEL S.

LAVALLEE, DMITRY

LAWLOR, STEPHEN W.

LAWRENCE, ROBERT PAUL, Jr.

LAWSON, MICHAEL L.

LEAHY, FRANCIS E

LEAHY, MICHAEL J.

LEAHY TIMOTHY

LEONARD, BRUCE T.

LEVINE, ADAM

LEWIS, BRIAN R.

LIRIANO, ISAIAS

LITTLEFIELD, MICHAEL, Jr.

LORENSON, TIMOTHY J.

LUKASIK, MARK R.

LUND, STEPHANIE L.

LUND, THOMAS F.

LYMAN, PAUL C.

LYNCH, SUSAN J.

LYNCH, WILLIAM J.

LYNSKEY, EDWARD W.

MacDONALD, PAUL F.

MacDONALD, SCOTT R.

MacINTYRE, DANIEL L.

MacLEISH, BRUCE A.

MADDEN, JEFFREY R.

MALLOY, KEVIN E. JR.

MALONEY, SHAUNN R.

MANNING, MICHAEL D.

MANNING, ROBERT H.

MARCHBANKS, EDWARD H., Jr.

MARINI, NICOLAS D.

MAROBELLA, ROBERT J.

MARSH, FORREST A. J., Jr.

MASISON, CHRISTOPHER M.

MASISON, ERIC

MCAULIFFE, TIMOTHY A.

MCDONALD, BRIAN J.

MCDONALD, JOHN G.

MCGRATH, RYAN H.

MCINTOSH, GREGORY W.

MCNIFF, KEVIN P.

MCSWEENEY, MICHAEL E.

    MCWALTER, ANDREW P.

MELVIN, DAVID E.

MENDES, CHARLES

MIDDENDORF, SEAN P.

MILLER, KRISTIN M.

MILLS, TIMOTHY

MINOR, JUSTIN E.

MITCHELL, KEONE K.

MITCHELL, RALPH

MITSCH, SARAH

MOLONEY, SHAUNN R.

MONAHAN, ANDREW J.

MORGAN, JOSEPH C.

MOORE, JEFFREY

MORRISON, KAREN S.

MORRISSETTE, PAUL M. Jr.

MORTLAND, JOSEPH A

MOSCHELLA, EDWARD A.

MUDGE, STEPHEN C.

MUNDT, SANDRA PEPE

MURIAMA, CAROLINE

MURPHY, JOHN J.

MURPHY, STEPHEN P.

MURRAY, ELAINE M.

NASH, DANIEL O.

NASH, JONATHAN R.

NAVARRO, STEVEN A.

NEE, SHAUN M., Jr.

NEE, WILLIAM

NESSON, FRANCINE P.

NISTA, DOMINICK R.

NJAU, JOSEPH K.

NJOKI, JANE

NOBLE, JOHN R.

NORTON, JULIE A.

O’BRIEN, CATHY

O’BRIEN, PETER J.

O’CONNOR, DENNIS C.

O’HARE, SCOTT J.

O’LEARY, JAMES B.

OLIVA, CHARLY N.

O’NEIL, RICHARD J.

O’NEILL, JASON C.

ONILE, BAMILDELE

O’REGAN, DANIEL F.

OSGOOD, JENNIFER

OTIS, SCOTT

OUIMETTE, LISA M.

OWEN, MICHAEL D.

PARKER, NICHOLAS E.

PARLEE, WILLIAM C., Jr.

PEEBLES, BRIAN M.

PETRIKAS, ERICK

PETRIKAS, RYAN O.

PETTINELLI, STEPHEN J.

PETTWAY, JUSTINE E.

PLATTEEL, MICHAEL

POULOS, JOHN G.

PRATT, HERMAN S., III

PRITCHARD, STEPHEN

PUGSLEY, JOSEPH R.

RAFFERTY, SEAN

RANSTROM, LEE M.

RAPAPORT, DAVID S.

RATTIGAN, MICHAEL L.

RAY, ROBLEY P.

REARDON, LEO D.

REDMOND, PAUL J., Jr.

REED, WAYNE M.

REGAN, MICHAEL J.

REGAN, ROBERT A., Jr.

REGAN, SEAN

REID, THOMAS M.

RICCIARELLI, TIMOTHY J.

RICHARDS, RALPH P., III

RIZZO, ANTHONY J.

RIZZO, NICHOLAS V.

ROBISON, DEREK, C.

ROBINSON, KENNETH E.

ROCCO, RYAN L.

ROCHE, PAUL L., III

RODEBUSH, BETH ANN

ROSARIO, JOEL A.

ROSS, WALTER J.

ROSSI, MICHAEL P.

ROSZKOWSLD, HEATHER BEVIS

ROTHMAN, RANEN M.

RUANE, MARK L.

RUPLENAS, GARY M.

SACCONE, CHRISTOPHER V.

SANSONE, DAVID B.

SANTOS, ROB

SCAPICCHIO, RALPH W.

SCHADHAUSER, KURT M.

SCHILLING, BRIAN R.

SCHRAUT, ERIC D.

SCIARINI, MICHAEL C.

SCOTT, MICHAEL

SEIGLER, AARON M.

SETO, MATTHEW

SHARPE, KEVIN M.

SHEA, JAMES J.

SHEEHAN, RICHARD D.

SHERRICK, BRAD L.

SHIPP, JOHN

SIVOS, ANTHONY L.

SKINNER, MARC D.

SMITH, JUSTIN M.

SMITH, MICHAEL J.

SMITH, WARREN D.

SOKOLOWSKI, RICHARD

SPELLMAN, SHAWN P.

STARK, KEITH

STEPHENS, RICHARD J.

STEVENS, CHRISTOPHER G.

STILL, THOMAS E., Jr.

ST.LAURENT, RICHARD

STOCKBRIDGE, ROBERT, Jr.

STOCKLER, SEAN M.

STOCKTON, JOSHUA R.

STRAKA, CARY E.

STRUZZIERY, CHARLES JOSEPH JR.

SULLIVAN, DARRYL

SULLIVAN, JOSEPH P.

SWEATT, SPENCER S.

SWEENEY, JOSEPH E.

TATE, EDWARD D.

TAYLOR, RYAN P.

TAYLOR, THOMAS P.

THAKRAL, YATIN

THOMAS, SHANNON L.

TIERNEY, SEAN J.

TINLIN, MATTHEW J.

TOBIN, THOMAS J.

TOTMAN, ANDREW R.

TOURIGNY, CHERMARIE I.

TRYDER, ZACHARY A.

TUCKER, CARRIE ANN

TURNER, SHAWN A.

VACCARI, RICHARD J.

VANASSE, MARGARET

VENTI, JOSEPH M.

VITT, PATRICK

WAIBEL, RICHARD D., Jr.

WALKER, DENNIS M.

WALKER, RICHARD R., Jr.

WALLER, JOSEPH P.

WALSH, BRENDAN M.

WALSH, GARY J.

WALSH, GREGORY M.

WALSH, JOHN H. JR

WALSH, RYAN P.

WALSH, TIMOTHY F.

WARMINGTON, KEVIN

WELSH, JOSEPH P.

WHITE, KENNETH

WIGHTMAN, SCOTT E.

WILDER, JEANNE M.

WRIGHT, ERICA L.

YUSUP, ANTHONY D.

ZAMORA, JEFFERSON

ZEIGLER, EDWARD C.

ZINITI, CHRISTOPHER

ZINITI, KATHRYN

ZINITI, KENNETH

ZINITI, KEVIN