Military Roll of Honor - Persian Gulf Era last updated 04/2024
IN MEMORIAM:
SGT ANDREW K. FARRAR, Jr.
PFC PETER J. HANDIBODE
SSG JEFFREY E. MULLIN
ROLL OF HONOR:
ADAMS, KRISTOPHER
ADAMS, SEAN P.
AGNEW, BRIAN R.
AGNEW, JOSEPH G.
AHEARN, NEIL C.
AHL, PATRICK E.
ALDEN, PETER F.
ALDOUPOLIS, JAMES
ALMEDER, JUSTIN
ANDERSON, BRIAN C.
ANDERSON, JASON
ANDERSON, STEVEN J.
ANDO, GREGORY R.
ATHANAS, CHRISTOPHER G.
ATHERTON, JOHN L.
AUSTIN, FRANCIS
BACH, JAMES R., JR.
BAKER, CHRISTOPHER R.
BAKER, ERIC R.
BAKER, MICHAEL W.
BALARAN, DONNIE
BALCHUNAS, KRISTINE A.
BANAGIS, TOMMY L.
BANUK, ANDREW J.
BANUK, JON E.
BARROS, TIANA P.
BARRY, BRANDON M.
BATES, WILLIAM D.
BAUMEISTER, BRIAN
BERNARD, MATTHEW D.
BERRY, MELISSA M.
BERRY, ZACHARY M.
BEST, MICHAEL A.
BIANCHI, JENNIFER D.
BILEWSKI, HERBERT
BISHOP, KEVIN J.
BLACKWELL, DAVID T.
BLAIS, MICHAEL J.
BOEHM, GEOFFREY M.
BONNER, THOMAS J.
BORDEN, ROBERT J.
BORTH, KEVIN C.
BORTH, KEVIN D.
BOUCHER, JONATHAN J.
BOWEN, BRIAN J.
BRACKEN, DANIEL P.
BRENNAN, MAKAYLA
BRETON, CHRISTOPHER
BRETON, GARRETT
BRIGGS, JAMES G.
BRIGHAM, JEFFREY D., Jr.
BROCHU, NICHOLAS J.
BRONNER, ALEXANDER P.
BROOKS, BRIAN P.
BROWNING, STEPHEN W.
BRUCE, ANDREW R.
BRUCE, NICHOLAS J.
BURGA, JOSE J.
BURNHAM, ELIZABETH
BURROWS, JOHN G.
BUSA, CHARLES T.
BUTLER, RYAN S.
BYALICK, JOSEPH
CALEDONIA, ERICK C.
CAMPOT, JOSEPH
CANALE, ALAN
CANNUCCI, BRIAN R.
CARITA, STEPHEN C.
CARLOW, CHRISTOPHER L.
CARLOW, EDMUND J.
CARNELL, MICHAEL J. II
CARNELL, SEAN
CARR, DAVID G.
CARUSO, JOHN P. JR
CARVALHO, KRISTIN L.
CASAVANT, BRETT T.
CASAVANT, RYAN R.
CASSIDY, DAVID G.
CAVALLO, ORLANDO N., Jr.
CHAMBERS, SCOTT E.
CHAPPELL, JUSTIN M.
CHESNA, MICHAEL C.
CHIAVAROLI, KRISTEN L.
CHIPMAN, DAVID G.
CHRISTMAS, GEOFREY D.
CHRISTOPHER, NICHOLAS J.
CICCHESE, MICHAEL W.
CLARK, DONALD J.
CLARK, MICHAEL J., Jr.
CLARK, THOMAS A.
CLEARY, THOMAS A.
COLE, MICHAEL D.
COLLETT, CHRISTOPHER J.
COLLETT, DAVID B.
COLLINS, JANE L.
COLLINS, PHILLIP B.
COLOMBI, EDWARD F.
COLOMBO, FERNANDO
CONCEPCION, HENRY A.
CONLON, ROBERT M.
CONNOLLY, CHRISTOPHER D.
CONNOLLY, KEVIN
COOK, AARON A.
CORCORAN, THOMAS
CORDNER, MARY K.
CORKREN, MICHAEL
CORNELL, AARON
CORNELL, KRISTIE L.
COSTELLO, KAREN A.
COUPER, EVAN N.
CRAIG, RYAN
CROMWELL, ALFREDA H.
CROSS, MICHAEL J.
CROWLEY, JARRED W.
CROWLEY, JONATHAN E.
CRONIN, DENNIS
CULLEN, JASON R.
CULLEN, JOHN F.
CUMMINGS, BRIAN
CURRAN, JAMES F.
CURRAN, PATRICK W.
CURTIS, FRANCIS C. Jr.
CUSHING, BRADFORD S.
CUSHING, DANIEL P.
CUSHING, WILLIAMSON R.
CYRUS, ROBERT W.
DAKIN, COREY R.
DALTO, ROBERT R.
DALY, SCOTT C.
DARRIGO, GAIL MARY
DAVEY, MICHAEL P.
DAVIS, GERALD M.
DAYTON, KORIN J.
DAYTON, PATRICK W.
DELORY, SARAH E.
DEMAYO, DAVID A.
DEMORAT, DAVID G., Jr.
DEMORAT, STEPHEN R.
DENNIS, BRENTON A.
DESMOND, DAVID F. III
DESMOND, JONATHAN M.
DETELLIS, NICHOLAS J.
DEVLIN, BRIAN J.
DIAMOND, MICHAEL J.
DIAMOND, MICHAEL R.
DIAZ, PAUL M.
DIXON, JAIME
DOHERTY, DANIELLE V.
DOHERTY, MICHAEL A.
DOHERTY, MICHAEL T.
DOHERTY, TIM B.
DONNELLY, JOSEPH P.
DOWD, CHRISTOPHER G.
DOWNING, TERRENCE E.
DOWN, CHRISTOPHER G.
DOYLE, JOHN F.
DOYLE, SEAN R.
DOYON, ROBERT E., III
DREW, MICHAEL T.
DREW, SCOTT
DRISCOLL, JOSEPH T., Jr.
DRYSDALE, VERNON E
DUGGAN, RONALD C.
DUNN, PETER I
DUSEAU, RICHARD O.
EARLE, JOHN
ECKERT, ANTHONY B., Jr.
EDSALL, JASON K.
ELLISON, DAVID R.
EVANS, PATRICK
EVANS, RONALD J.
FAHEY, AMANDA J.
FAHEY, TIMOTHY E.
FAIELLA, LOUIS A.
FARRAR, JASON M.
FASCI, WALTER
FAUNCE, GERALD R., Jr.
FELL, JOHN W.
FIORELLO, MICHAEL A.
FLANAGAN, WILLIAM, Jr.
FLIPP, LINDSAY
FLYNN, WALTER H. III
FOSTER, DAVID B.
FRANO, STEVEN F.
FREDERICO, GREGORY M.
FULLER, STEPHEN P.
FULLERTON, PETER M. Jr.
FULTON, PETER G.
GAFFNEY, ROBERT W.
GALLAGHER, JAMES P.
GALLAGHER, JOHN
GALLAGHER, MARK P.
GARRETT, DANIEL J., Jr.
GATES, MICHAEL S.
GAVIN, JOSEPH H. II
GENDROLIS, JOSEPH M., Jr.
GENEREAU, ROBERT F.
GIACHETTI, DANIEL J.
GILLEN, MARK P.
GINGRAS, THOMAS P.
GLYNN, DERRICK E.
GOGGIN, MATTHEW G.
GOGGIN, MICHAEL R.
GOMES, GENE
GOODE, RICHARD A.
GOODRICH, ADAM D.
GRANT, JOHN P.
GRASSICK, ROBERT A.
GREGORY, RYAN J.
GUSTAFSON, STEPHEN
HACKETT, JOHN P. JR
HALEY, PAUL R.
HALLSEN-HATHON, CHRISTINE
HALLSEN, ERIC F.
HANCOCK, EDWARD A.
HANDIBODE, PETER B.
HANIFAN, TIMOTHY A.
HANSEN, KAITLIN M.
HANSEN, KRISTEN M.
HARDING, MATTHEW
HARRIS, JOHN R.
HARRIS, WILLIAM C. III
HASKINS, SEAN C.
HASTIE, LAURA J.
HAYWARD, CHARLES W.
HAYWARD, WILLIAM D.
HAYWOOD, LISA L.
HEARON, ALIVIA D.
HICKEY, WILLIAM J.
HICKS, JOHN A.
HIGGINS, THOMAS J.
HILTON, MICHAEL
HIRTLE, LUKE W.
HODGES, NICHOLAS M.
HOITT, EDWARD D., Jr.
HOLBROOK, DEREK A.
HOLT, BENJAMIN R.
HOURIGAN, JANE A.
HOWE, ROBERT III
HOWES, DAVID M.
HOWIE, MICHAEL P.
HUBBARD, ERIC L.
HUBBARD, JOHN L., Jr.
HUBBARD, TIMOTHY J.
HUGHES, ALLEN
HUNT, GORDON R.
HUNT, MEGAN M.
HUNT, WILLIAM D.
IACOBACCI, MICHAEL J.
JENKINS, MARK L.
JENSEN, SCOTT A.
JOHANSEN, RICHARD O.
JOHNSON, RANDY
JOHNSON, ROBERT B. II
JONES, DENNIS T.
KALAFATAS, CHRISTOPHER M.
KANE, JASON P.
KANE, JOHN F.
KANE, PHILLIP M.
KEARNEY, STEPHEN J.
KEELEY, WILLIAM J.
KEENAN, JOHN
KELLEHER, ALBERT J.
KELLEHER, JOSEPH
KELLEY, CHARLES E.
KELLY, JENNIFER L.
KENNEDY, MICHAEL L.
KENNEDY, PATRICK J.
KENNEDY, TIMOTHY E.
KENT, MATTHEW A.
KING, SEAN R.
KINSMAN, WILLIAM J., IV
KITTERICK, JOSEPH P.
KLEIN, MARGARET DELUCA
KLINK, SEAN J.
KNEELAND, JAMES E.
KNUDSEN, TIMOTHY K.
KOE, ERIC C.
KYNE, DONALD A.
LAFFEY, PAUL L.
LAING, RASHAUN N.
LANG, MICHAEL S.
LARKIN, DAWN M.
LAVALLEE, DMITRY
LAWLOR, STEPHEN W.
LAWRENCE, ROBERT PAUL, Jr.
LAWSON, MICHAEL L.
LEAHY, FRANCIS E
LEAHY, MICHAEL J.
LEAHY TIMOTHY
LEAVITT, JAMES F.
LEBHERZ, JOHN C.
LEONARD, BRUCE T.
LEVINE, ADAM
LEWIS, BRIAN R.
LINEHAN, BRENDAN R.
LIRIANO, ISAIAS
LITTLEFIELD, MICHAEL, Jr.
LOGAN, BRYANT
LONDONO, JOHN W.
LORENSON, TIMOTHY J.
LUKASIK, MARK R.
LUND, STEPHANIE L.
LUND, THOMAS F.
LUNDEN, ALEXANDER A.
LYMAN, PAUL C.
LYNCH, SUSAN J.
LYNCH, WILLIAM J.
LYNSKEY, EDWARD W.
MacDONALD, PAUL F.
MacDONALD, SCOTT R.
MacFARLAND, BERNARD J Jr.
MacINTYRE, DANIEL L.
MacLEISH, BRUCE A.
MADDEN, JEFFREY R.
MAHONEY, MAUREEN A.
MAHONEY, WILLIAM
MALLOY, KEVIN E. JR.
MALONEY, SHAUNN R.
MANNING, MICHAEL D.
MANNING, ROBERT H.
MANOLI, JONATHAN
MARCHBANKS, EDWARD H., Jr.
MARINI, NICOLAS D.
MAROBELLA, ROBERT J.
MARSH, FORREST A. J., Jr.
MASISON, CHRISTOPHER M.
MASISON, ERIC
MCAULIFFE, TIMOTHY A.
MCDONALD, BRENDAN J.
MCDONALD, BRIAN J.
MCDONALD, JOHN G.
MCGRATH, RYAN H.
MCINTOSH, GREGORY W.
MCNIFF, KEVIN P.
MCSWEENEY, MICHAEL E.
MCWALTER, ANDREW P.
MELVIN, DAVID E.
MENDES, CHARLES
MIDDENDORF, SEAN P.
MILLER, KRISTIN M.
MILLER, MICHAEL A.
MILLS, TIMOTHY
MINOR, JUSTIN E.
MITCHELL, KEONE K.
MITCHELL, RALPH
MITSCH, SARAH
MOLONEY, SHAUNN R.
MONAHAN, ANDREW J.
MORGAN, JOSEPH C.
MOORE, JEFFREY
MORRISON, KAREN S.
MORRISSETTE, PAUL M. Jr.
MORTLAND, JOSEPH A
MOSCHELLA, EDWARD A.
MUDGE, STEPHEN C.
MUNDT, SANDRA PEPE
MURIAMA, CAROLINE
MURPHY, JOHN C. III
MURPHY, JOHN J.
MURPHY, STEPHEN P.
MURRAY, ELAINE M.
MURRAY, RICHARD C.
NASH, DANIEL O.
NASH, JONATHAN R.
NAVARRO, STEVEN A.
NEE, SHAUN M., Jr.
NEE, WILLIAM
NEWELL, SAMANTHA
NEWMAN, JARED
NESSON, FRANCINE P.
NISTA, DOMINICK R.
NJAU, JOSEPH K.
NJOKI, JANE
NOBLE, JOHN R.
NORTON, JULIE A.
O’BRIEN, CATHERINE J.
O’BRIEN, PETER J.
O'CONNELL, ANDREW A.
O’CONNOR, DENNIS C.
O'CONNOR, JEFFREY R.
O’HARE, SCOTT J.
O’LEARY, JAMES B.
O'LEARY, TERRANCE M.
OLSON, JONATHAN T.
OLIVA, CHARLY N.
OLIVA, DAVID F. JR.
O’NEIL, RICHARD J.
O’NEILL, JASON C.
ONILE, BAMILDELE
O’REGAN, DANIEL F.
OSGOOD, JENNIFER
O'SHEA, MICHAEL J.
OTIS, SCOTT
OUIMETTE, LISA M.
OWEN, MICHAEL D.
OWENS, THOMAS J. JR.
PARKER, NICHOLAS E.
PARLEE, WILLIAM C., Jr.
PEEBLES, BRIAN M.
PERUZZI, CHRISTOPHER J.
PETRIKAS, ERICK
PETRIKAS, RYAN O.
PETTINELLI, JOHN E.
PETTINELLI, STEPHEN J.
PETTWAY, JUSTINE E.
PIETRUSZEWSKI, JOSEPH J.
PLATTEEL, MICHAEL
POULOS, JOHN G.
PRATT, HERMAN S., III
PRITCHARD, STEPHEN
PUGSLEY, JOSEPH R.
RAFFERTY, SEAN
RANSTROM, LEE M.
RAPAPORT, DAVID S.
RATTIGAN, MICHAEL L.
RAY, ROBLEY P.
REARDON, LEO D.
REDMOND, PAUL J., Jr.
REED, WAYNE M.
REGAN, MICHAEL J.
REGAN, ROBERT A., Jr.
REGAN, SEAN
REID, THOMAS M.
RICCIARELLI, TIMOTHY J.
RICHARDS, RALPH P., III
RIZZO, ANTHONY J.
RIZZO, NICHOLAS V.
ROBISON, DEREK, C.
ROBINSON, KENNETH E.
ROCCO, RYAN L.
ROCHE, PAUL L., III
RODEBUSH, BETH ANN
ROSARIO, JOEL A.
ROSS, WALTER J.
ROSSI, MICHAEL P.
ROSZKOWSKI, HEATHER (BEVIS)
ROTH, CHRISTOPHER J. JR
ROTHMAN, RANEN M.
RUANE, MARK L.
RUPLENAS, GARY M.
SACCONE, CHRISTOPHER V.
SANSONE, DAVID B.
SANTOS, ROB
SAYERS, PETER G.
SCAPICCHIO, RALPH W.
SCHADHAUSER, KURT M.
SCHILLING, BRIAN R.
SCHRAUT, ERIC D.
SCIARINI, MICHAEL C.
SCOTT, MICHAEL
SEIGLER, AARON M.
SETO, MATTHEW
SHARPE, KEVIN M.
SHEA, JAMES J.
SHEEHAN, RICHARD D.
SHERRICK, BRAD L.
SHIPP, JOHN
SIVOS, ANTHONY L.
SKINNER, MARC D.
SLATTERY, TERRENCE M.
SMITH, JUSTIN M.
SMITH, MICHAEL J.
SMITH, WARREN D.
SOKOLOWSKI, RICHARD
SPELLMAN, SHAWN P.
STARK, KEITH
STEPHENS, RICHARD J.
STEVENS, CHRISTOPHER G.
STILL, THOMAS E., Jr.
ST.LAURENT, RICHARD
STOCKBRIDGE, ROBERT, Jr.
STOCKLER, SEAN M.
STOCKTON, JOSHUA R.
ST. PIERRE, SEAN P.
STRAKA, CARY E.
STRUZZIERI, CHARLES JOSEPH JR.
SULLIVAN, DARRYL
SULLIVAN, JOSEPH P.
SWEATT, SPENCER S.
SWEENEY, JOSEPH E.
TATE, EDWARD D.
TAYLOR, RYAN P.
TAYLOR, THOMAS P.
THAKRAL, YATIN
THOMAS, SHANNON L.
TIERNEY, SEAN J.
TINLIN, MATTHEW J.
TOBIN, THOMAS J.
TOTMAN, ANDREW R.
TOURIGNY, CHERMARIE I.
TRYDER, ZACHARY A.
TUCKER, CARRIE ANN
TURNER, SHAWN A.
VACCARI, RICHARD J.
VANASSE, MARGARET
VENTI, JOSEPH M.
VITT, PATRICK
WAIBEL, RICHARD D., Jr.
WALKER, DENNIS M.
WALKER, RICHARD R., Jr.
WALLER, JOSEPH P.
WALSH, BRENDAN M.
WALSH, GARY J.
WALSH, GREGORY M.
WALSH, JOHN H. JR
WALSH, RYAN P.
WALSH, TIMOTHY F.
WARMINGTON, KEVIN
WELSH, JOSEPH P.
WHITE, KENNETH
WIGHTMAN, SCOTT E.
WILDER, JEANNE M.
WILSON, EVAN
WINER, ROBERT E.
WRIGHT, ERICA L.
YUSUP, ANTHONY D.
ZAMORA, JEFFERSON
ZEIGLER, EDWARD C.
ZINITI, CHRISTOPHER
ZINITI, KATHRYN
ZINITI, KENNETH
ZINITI, KEVIN